Automobilio važiuoklė yra viena svarbiausių sistemų. Tinkama važiuoklės geometrija ir kiekvieno iš elemento gera būklė garantuoja tylų ir komfortišką.važiavimą. Ne paslaptis, kad automobilių, kurie eksploatuojami Lietuvoje, važiuoklės elementų ir atskirų jos mazgų tarnavimo laikas yra kiektrumpesnis, nei statistinio europiečio. Nenustebkit, juk tam įtakos turi ir mūsų gana karštos vasaros, siaubingai drėgnas pavasaris ir ruduo, o taip pat ir šalčiai žiemos mėnesiais. Galima būtų dar paminėti ir mūsų automobilio naudojimo mentalitetą. Juk dažnas automobilio vairuotojas nevengia su savosedanu nuvažiuotiį miško gilumą pagrybauti su šeima, o statistinis lietuvio eksploatuojamas hečbekas rudenį iš giminių kaime perveža kelis maišus bulvių.
    Jūsų automobilis gali turėti priklausomą važiuoklę. Tikėtina, jog tai bus konservatyvios konstrukcijos automobilis arba sukurtas bekelei. Taip pat po automobilio kėbulu gali slėptis ir nepriklausoma važiuoklė. Jeigu esate tikrai smalsus ir norėsit sužinoti apie savo automobilio važiuoklę daugiau, galėsiu apžiūrėjęs papasakoti ar turite vienos svirties, ar dviejų, o gal MacPherson tipo važiuoklę. Kiekvienas iš važiuoklių tipų turi savo privalumų ir trūkumų. Priklausomai nuo to, kokia automobilio paskirtis, kokia komponuotė naudojama jį projektuojant, ir net nuo to, kokie kinematiniai kriterijai buvo pateikti konstruktorių komandai, taip ir buvo kuriama specifinė važiuoklė.
    Važiuoklės remontas prasideda nuo tinkamos diagnostikos. Savo ilgametės praktikos dėka galiu pasakyti, jogmėgėjiškas važiuoklės patikrinimas gali būti neefektyvus. Nors apie važiuoklės remontą dažniausiai galime spręsti iš atsiradusių pašalinių garsų, neverta pamiršti, jog važiuoklė, tai kinematinė sistema, kuri gali judėti net keliose plokštumose vienu metu.
    Tas pats aušinimo skystis perduoda šilumą ir į salone esantį radiatorių, kuris aprūpina saloną šiluma, todėl variklio aušinimo ir salono šildymo sistemos yra susijusios.
    Savo autoservise visada operatyviai galiu diagnozuoti šakių, išilginių ir skersinių traukių, guminių įvoriųbūklę. Kiek įdėmiau paanalizavus galima bus nustatyti amortizatorių ir spyruoklių būklę. Pastarieji yra pagrindiniai elementai, kurie sugeria kelio nelygumus ir juos slopina. Važiuoklės konstrukcija moderniuose automobiliuose vis sudėtingėja. Patikėkite man jos remontą ir priežiūrą. Nuo važiuoklės priklauso komfortas automobilyje, saugumas, o taip pat ir jūsų nuotaika.