Automobilio variklis – tai jūsų ištikimo keturračio draugo„širdis“. Automobilių pramonei judant į priekį kuriami vis tikslesni, ekonomiškesni ir galingesni varikliai. Tačiau fundamentinių mazgų niekas nepakeis. Variklio pagrindiniai dinaminiai elementai yra alkūninis velenas, stūmokliai ir juos juosiantys žiedai, švaistikliai, vožtuvai,o taip pat ir paskirstymo velenai. Šie elementai visada yra veikiami šilumos, trinties ir vibracijų. Nesvarbu, ar variklis gamintas Korėjoje, ar Vokietijoje, ar jis varomas dyzelinu, ar benzinu. Vidaus degimo variklių principas išliko tas pats, keitėsi tik gamybos technologijos ir medžiagos.
    Variklio būklę preliminariai gali atskleisti periferiniai dalykai susiję su varikliu. Tai gali būti aušinimo skystis, išmetamosios dujos, alyvos suvartojimas, o taip pat ir kuro tiekimo sistema bei įpurškimo ir degimo elementai.
    Savo klientų automobilių variklių diagnostiką atlieku pasitelkęs naujausią kompiuterinę techniką, o taip pat ir konservatyviais metodais. Galima matuoti variklio cilindrų sukuriamą kompresiją, tikrinti cilindruose slėgio nuotekį arba iš vidaus endoskopu apžiūrėti elementus.
    Ilgametė patirtis ir kompetencija reiškia, jog galiu profesionaliai aptikti nesklandumus variklyje, o taip pat garantuoja atsakingą jo remontą. Juk didelė dalis darbo yra ne tik surasti gedimą, bet ir jį kruopščiai pašalinti ir dėmesingai surinkti variklį, kad jis veiktų, kai ką tik išriedėjęs iš gamyklos.
    Atminkite, jog vidaus degimo variklis yra labai sudėtinga ir kombinuota mechaninė sistema. Juk net 0,05 mm paklaida jau reiškia daug šiuolaikiniame variklyje, todėl niekada neverta dvejoti apie variklio taisymą abejotinos kokybės metodais ir įrankiais.