Prieš pasirūpindami, jog automobilis gerai važiuotų, visada pasirūpinkite, jog jis gerai stabdytų. Stabdžiai yra svarbiausia aktyvaus saugumo sistema. Kiekvienam vairuotojui stabdžių nusidevėjimas yraskirtingas. Tam įtakos turinuvažiuoti kilometrai automobiliu, pasirenkamas maršrutas, net charakteris. Geriausia pasitikrinti stabdžius bent porą kartų per metus. Taip galėsite planuoti savo išlaidas stabdžių periodiniam keitimui ir išvengti nežinomybės apie jų esamą būklę.
    Pagrindiniai stabdžių elementai yra trinkelės ir diskai. Būtent trinties jėga tarp šių elementų ir sustabdo visą jūsų automobilį. Automobilio stabdžiai paverčia kinetinę judėjimo energiją į šilumą, sąveikaujant trinkelėms ir stabdžių diskui. Todėl keičiant šiuos elementus visada verta rinktis geros kokybės detales, jog atlaikytų didelį karštį. Kitas svarbus elementas stabdžių sistemoje–kreipiančiosios ir stabdžių cilindriukas. Dėl krozijos, perkaitimo ar drėgmės stabdžių kreipiančiosios ir cilindriukas gali užstrigti ir stabdžiai susidėvės netolygiai ir anksčiau laiko. Atskirais atvejais gali pasitaikyti, jog automobilis stabdys, bet pajudėti jau bus sunku.
    Savo klientų automobiliuose visada vizualiai patikrinu, ar stabdžių diskai nėra išsikreipę nuo perkaitimo,ar nėra matomų paviršiaus pažeidimų, įvertinu trinkelių būklę. Žinoma, tokius veiksmus turėtų atlikti kiekvienas geras meistras. Aš atsakingai žiūriu į savo kleintų saugumą, todėl be trinkelių ir diskų visada patikrinu stabdžių žarnelių sandarumą ir elastingumą. Po stabdžių remonto pedalas negali būti nei per kietas, nei per minkštas. Eiga privalo atitikti gamintojo rekomenduojamą atstumą, o kietumas toks –jog būtų malonu stabdyti ir jaustumėtės saugiai.
    Automobiliuose montuojami priekiniai stabdžiai yra gerokai didesni, nei galiniai. Taip yra todėl, nes stabdant apie 70-80 procentų viso automobilio svorio tenka priekiniams ratams. Galiniai atlieka pagalbinią funkciją priekiniams, o taip pat yra veikiami rankinio stabdžio, kuris naudojamas automobilį palikus stovėjimo vietoje.Kadangi galiniai stabdžiai dar atlieka ir rankinio stabdžio funkciją – periodiškai reikia tikrinti ir rankinio stabdžio būklę.