Automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis vairuotojai gali daugiau dėmesio skirti aplinkos stebėjimui, reagavimui ir lengviau valdyti automobilį. Tačiau automatinių pavarų dėžių priežiūra ir remontas turi savų ypatybių.
    Automobilis su automatine pavarų dėže negali būti velkamas sugedus arba gali būti velkamas tik labai ribotą atstumą. Tokie apribojimai yra dėl to, jog automatinė pavarų dėžė yra mechanikos ir hidraulikos derinys. Automatinė pavarų dėžė sudaryta iš tokių elementų, kurių nerasime mechaninėse pavarų dėžėse. Tai valdymo kompiuteris, transmisinės alyvos siurblys, filtras, hidrauliniai vožtuvai ir sklendės. Verta paminėti, jog automatinės pavarų dėžės taip pat turi ir papildomą aušinimo sistemą, kuri yra labai panaši į variklio aušinimo sistemą, tik kiek paprastesnė.
    Mechaninių pavarų dėžių priežiūra ne tokia komplikuota. Svarbiausia stebėti alyvos lygį paavrų dėžėje ir kontroliuoti, jog nebūtų alyvos nutekėjimų iš jos per riebokšlius. Dėl neatsargaus ir techniškai nekultūringo elgesio su pavarų dėže, vairuotojas gali sugadinti mechaninės pavarų dėžės krumpliaračius, sinchronizatorius ir velenėlius. Pavarų perjugnimas mechaninėse pavarų dėžėse vyksta per specialų mechanizmą. Atlikdamas tūkstančius judesių šio mechanizmo įvorės ir lansktai taip pat išdylą. Netikslus pavarų perjugnimas ir per didelis pavarų perjungimo svirties laisvumas apie tai ir byloja.

Laikydamasis visų gamintojų rekomendacijų ir normų atlieku automobiliųmechaninių ir automatinių pavarų dėžių aptarnavimą ir remonto darbus.